© {TRS}™ CLAN WEBSITE ©
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

trs link usAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Filistin Yardım Kampanyası

3 posters
YazarMesaj
Emx
ѕєçкiη üує
Pî§KøpÂT
ѕєçкiη üуєPî§KøpÂT
Emx

ülke/sehir : istanbul
xfire veya msn : darkness_emx@hotmail.com
gerçek ad : OkAn

Filistin Yardım Kampanyası Empty
MesajKonu: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 2:55 pm

BU GÖRDÜGÜNÜZ RESİM FİLİSTİN DEN DENİZ FENERİNE GELEN TEŞEKKÜR MEKTUBUDUR Filistin Yardım Kampanyası Tesekkur
Filistin genelinde Deniz Feneri tarafından yapılan yardımların toplam tutarı 1.263.400 USD'dir.1.Bölgede bulunan ihtiyaç sahibi ailelere toplam 113.000 USD tutarında nakdi yardım, kırtasiye yardımı ve gıda yardımı dağıtımı yapılmıştır.

2.Evlenmek isteyen 37 çifte 1.000’er dolarlık toplamda 37.000 USD tutarında düğün yardımı yapılmıştır.

3.Gazze, Han Yunus Acil Müdahale Birimi; Nasser Hastanesi'nde Radyoloji ve Acil Cerrahi Merkezi açıldı. Projenin uygulama maliyeti 580.000 USD

4.Ayrıca Han Yunus’daki Nasser Hastanesi’nin içerisine Deniz Feneri tarafından Travma Merkezi yapıldı. Bu merkezde 4 ana cihaz bulunmaktadır. Bilgisayarlı Tomografi Cihazı (Aylık 150 hasta), Röntgen Cihazı (Aylık 9000 hasta), Ultrason cihazı (Aylık 1800 hasta), Ameliyat Masası (Aylık 120 hasta). Travma Merkezi'nden şu ana kadar (Şubat 2007’den Şubat 2008’e kadar) 132.840 hasta faydalandı.

5.İsrail Ablukası nedeniyle zor durumda kalan Gazze halkına 30.000 USD yardım gönderildi. Bu yardımın yarısı gıda malzemeleri için diğer yarısı da tıbbi malzemeler için harcandı. Bu yüzden Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan teşekkür mektubu gönderildi.

6.Kurban Faaliyetleri:
2005 yılında 172.000 USD değerinde, 2006 yılında 135.000 USD değerinde, 2007 yılında ise 75.000 USD değerinde kurban yardımı yapılmıştır.

7.Ramazan Faaliyetleri:
2006 yılında 80.000 USD değerinde, 2007 yılında 41.400 değerinde iftar ve kumanya yardımı yapılmıştır.

Filistin genelinde Deniz Feneri tarafından şimdiye kadar yapılan yardımların toplam tutarı 1.263.400 USD'dir.

Ayrıca Gazze’ye, İsrail’den ve Gazze’nin tek elektrik santralinden sağlanan elektriğin verimi arttırmak ve taşınma esnasındaki kaybın önüne geçmek için Deniz Feneri çeşitli girişimlerde bulunacaktır.

Tahsilat Ekranlı Bankalar
Halkbank
Türkiye Finans Katılım Bankası
T.C. Ziraat Bankası
Kuveyt Türk Katılım Bankası
Albaraka Türk Katılım Bankası
Vakıfbank

Yukarıda yer alan bankaların şubelerine gidip Deniz Feneri'ne bağış yapacağınızı belirterek, masraf ödemeden, hesap numarası vermeden bağışınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------
Diğer bankaların hesap bilgileri aşağıda yer almaktadır.

YURT İÇİ / EFT- HAVALE

Garanti Bankası Fatih Şubesi (Şube Kodu 062)
YTL 0009999
USD 0009997
EURO 0009998

Yapı Kredi Fatih Şubesi (Şube Kodu 68)
YTL 01009999
USD 64262186
EURO 03009999

Akbank Fatih Şubesi (Şube Kodu 152)
YTL 9999
USD 9999
EURO 9999

Bank Asya Fatih Şubesi (Şube Kodu 22)
YTL 261986-1
USD 261986-2
EURO 261986-3

T.C İş Bankası Zeytinburnu Şubesi (Şube Kodu 1062)
YTL 9991
USD 9991
EURO 9900

Fortis Topçular Şubesi (Şube Kodu 042)
YTL 304250003

Denizbank Bağcılar Şubesi (Şube Kodu 2380)
YTL 9999000-351
USD 9999000-352
EURO 9999000-353

YURT DIŞI / SWIFT

Halk Bankası Fatih Şubesi (Şube Kodu 9754)
Swift Kodu: TRHBTR2A
Iban no
YTL TR 9600 0120 0975 4000 1200 9999
USD TR 8300 0120 0975 4000 5300 9999
EURO TR 4400 0120 0975 4000 2P00 9999

Ziraat Bankası Fatih Şubesi (Şube Kodu 488)
Swift Kodu: TCZBTR2A
Iban no
YTL TR 8600 0100 0488 0214 0948 5009
USD TR 4300 0100 0488 0214 0948 5007
EURO TR 1600 0100 0488 0214 0948 5008

Not: Yurtdışından yapacağınız kurbanlık bağışlarınızda, dekontu Deniz Feneri'ne fakslamanız gerekmektedir.

HAYDİ FİLİSTİNE YARDIMA......

DENİZ FENERİNİN RESMİ FİLİSTİN İÇİN AÇTIGI SAYFADIR
DENİZ FENERİNE GİRMEK İÇİN TIKLARIN

En son DewiL tarafından Perş. Ocak 08, 2009 12:26 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 3:14 pm

Smile
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 3:15 pm

iyi bir şey yapmışsın kardeşim saol
Emx
ѕєçкiη üує
Pî§KøpÂT
ѕєçкiη üуєPî§KøpÂT
Emx

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 3:22 pm

ne demek kardeşim bu insanlık görevi elimden başka bişeyler daha gelsede yapabilsem
BeKoMe
cℓaη ѕєкяєтєяi
*´¯`*©Ä§µ§*´¯`*
cℓaη ѕєкяєтєяi*´¯`*©Ä§µ§*´¯`*
BeKoMe

ülke/sehir : İSTANBUL
xfire veya msn : berkanyolbulan@hotmail.com
gerçek ad : berkan yolbulan

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 1:01 pm

Herkese merhaba,

Okan öncelikle yaptığın şey çok güzel çok iyi düşünmüşsün. Fakat aracılığını yaptığın kurum hakkında çıkan ve açık açık yayımlanan yolsuzluk belgelerini de değerlendiricek olursak bunlar yine yufka yürekli Türk insanını en hassas olduğu noktadan vurmak üzereler. Bu gibi "özellikle müslüman ülkeler sözkonusu ise" iç yakıcı durumları fırsat bilip tek hedefleri ceplerini ve yakın çevrelerini zengin etmek olan insanları veya kurumlara bence alet olmamamız gerekmektedir. Yaptıkları yardımlar gerçek olabilir ve belgeleyebilirlerde ama önemli olan bizden topladıklarının ne kadarını aktardıklarıdır.

Bu tamamen benim düşüncelerimdir, kimseyi etkilemek amacı ilede yazmıyorum sadece bir müslüman olarak bu şekilde dini alet edipte çıkar sağlamaya çalışan insanlara tepkimi dile getirmek istiyorum.

Görüşmek üzere,

BeRKaN
http://www.trsclan.eu.tc
Emx
ѕєçкiη üує
Pî§KøpÂT
ѕєçкiη üуєPî§KøpÂT
Emx

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 2:03 pm

Berkan abi bu söylediklerini bende biliyorum bir ara dolandırma olayı fln yaşandı ama sitesine girdiginz de iftiralara cevap diye bi yer var menüde oraya bakarsanız anlicaksınız Wink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 2:42 pm

Arkadaşlar Meraba

Çok Güzel Paylaşım Yaptın Elimden Geldiğince Yardım Edeceğim.
Tüm Müslüman Arkadaşlarıma Şifa Diliyorum Arapcam Olmadığından
Okuyamadım xD

Hoşçakal, iLLeGaL
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 3:01 pm

Pek konuşmak istemiyordum bu konu için ama madem Berkan açtı biraz bende değineyim. Almanya da 2 yıl önce bu yolsuzluklar çıktığındada deniz feneri türkiye ve almanya bu olayları yalanladılar. Aynen belirttiğiniz gibi sitelerinde gazetelerinde sağda solda. Ama noldu almanya dakiler şuan içeride. İtirafçı, diğer evrak ve delillere dayanarak türkiye deki deniz fenerininde bu işlerin içinde olduğunu açık açık ortaya sunuyolar, görünen köy kılavuz istemez. Bu kadarında tartışılacak hiç birşey yok. Çoğunuz 10 yıl önceki kayıp trilyon davasınıda hatırlamaz büyükleriniz bilir. Aynı kesim inanç sahiplerinin 1 trilyonunu sömürdüler tam 10 yıl önce. Noldu şuan bir birlerini kolladılar hapiste yatmadılar affedildiler. Bu derneğinde kurtulacağı başımızdakiler sayesinde apaçık ortada.

Ordaki şehit olan çocukların ve büyüklerin hali içler acısı. İçimiz parçalanıyor. Ama zengini ne durumda? Ölen zengin bir filistinli gördünüzmü haberlerde hiç? İlk gün haberlerinde bir detay vardı, elektrik olmadığı için jeneratörü olmayan hastanede cep telefonlarının ışığıyla ameliyat yapılıyor diye. Gülünçtü çünkü sokaktaki millet milyar liralık cep telefonları kullanıyordu ama milyon liralık bir tane jeneratör hastaneye koymuyorlardı.?

Size sorsam; askere gidip şehit olan bir adamın evdeki karısına okuyan bebelerine sürekli para giyecek ve yiyecek yardımı sağlayan Mehmetçik vakfına hanginiz yardım ediyor? Mehmetçik vakfının yapısal değişiklik geçirmesinim bekliyorsunuz? Müdürünün asker kökenli değilde tarikat kökenlimi olması gerekiyor?

Herkeze yardım etmek güzel birşey ama bunu doğru yoldan yapmak dahada güzel birşey. Size çok beğendiğim bir köşe yazısını aktarayım artık dediklerimi anlayabilene.

*** Hep aynı benzetmeler yapılıyor: ***

"Dindar insanlarımızı kandırarak..." "Temiz duyguları kandırarak..." "Hassas yürekleri kandırarak..." "Vicdanlı insanlarımızı kandırarak..." "Saf Anadolu insanını kandırarak..."

Yok öyle! Kendinizi kandırmayın... Saf maf değil, o para kaptıranlar. Bu dünyada her türlü katakulliye rıza gösterip, öbür dünyayı makbuz karşılığı satın almaya kalkan... Kaç euroysa ödeyip, cennette tapu kapmaya çalışan Şark kurnazı onlar.

Üzülmeyin sakın.

Gariban şehit çocuklarının yırtık pırtık çoraplarla gezdiği bir ülkede, Mehmetçik Vakfı dururken, Tanzanya'daki yoksullara iftar vermeye çalışıyorsa "vicdan sahibi" Anadolu insanı...

Bırakın dolandırsınlar kardeşim!

Sevaptır.

YILMAZ ÖZDİL
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 3:06 pm

Arkadaşlar Meraba

Çerkez verdiğin bilgi doğru deniz feneri şubesi olduğunu yeni farkettim Mehmetçik Vakfınada Bağış Yapılması Doğrudur Biliyorsunuz Dolandırma Yapmışlardı Bende Unutmuştum Şimdi Çerkez Dedi de Hatırladım.

Hoşcakal ilegal
Emx
ѕєçкiη üує
Pî§KøpÂT
ѕєçкiη üуєPî§KøpÂT
Emx

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 4:08 pm

ya problem degil sonuçta ben üzerime düşen görevi yerine getirdim
verip vermemek size kalmış ben deniz feneri dolandırıcı degilde demiyorum hepsi size kalmış
Emx
ѕєçкiη üує
Pî§KøpÂT
ѕєçкiη üуєPî§KøpÂT
Emx

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 4:13 pm

sonuçta deniz fenerinden başka kurumlarda var ama sonuçta bilginiz olsun bi yerlerde yardım yapılıyo
real_combat
Normal üye
Normal üye
real_combat

ülke/sehir : TÜRKİYE-BURSA
xfire veya msn : yusuf_gul1997@hotmail.com
gerçek ad : YUSUF

MesajKonu: Geri: Filistin Yardım Kampanyası   Filistin Yardım Kampanyası Icon_minitimePerş. Ocak 08, 2009 10:34 pm

GERÇEKTENDE ZOR DURUMDALAR YA Sad pale
http://www.trsclan.eu.tc

Filistin Yardım Kampanyası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-